معماری
خانه / اخبار / سامانه شعف و تور مجازی پارک های علم و فناوری رونمایی شد

سامانه شعف و تور مجازی پارک های علم و فناوری رونمایی شد

۳۷ دقیقه پیش
اخبار علمی

۱ بازدید

سامانه شعف و تور مجازی پارک های علم و فناوری رونمایی شد


به گزارش ازامروز، سامانه شعف و تور مجازی پارک های علم و فناوری با هدف ایجاد تعامل پارک ها، مرکزهای رشد و واحدهای فناور توسط ۲ شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کردستان طراحی و راه اندازی شده است.
شبکه سازی بین پارک ها و مرکزهای رشد، تجاری سازی محصولات واحدهای فناور و دانش بنیان، مالکیت فکری، طرح ایده های نو و اعلام نیاز توسط دانشگاه ها در این سامانه به ۲ زبان فارسی و انگلیسی پیش بینی شده و هم اکنون نیمی از مرکزهای رشد و ۱۰ درصد از پارک های علم و فناوری عضو آن هستند.
همچنین تور مجازی پارک های علم و فناوری به صورت سه بعدی طراحی شده که معرفی پارک ها و واحدهای فناور مستقر در آنها و ارتباط سرمایه گذاران و خریداران را با ایده ها و تولیدات تسهیل می کند.
در ادامه روز نخست همایش رییسان پارک های علم و فناوری مرکزهای رشد کشور موضوعاتی همچون توسعه کسب و کار بومی روستایی و استفاده از فناوری فقرزدا، بررسی نقش پارک های علم و فناوری در توسعه مراکز رشد و ایجاد مراکز مشترک با دانشگاه ها و سایر دستگاه ها، آمایش فناوری و نقش راه پارک های علم و فناوری، استفاده از تجربه شرکت های های تک موفق مستقر در پارک های علم و فناوری مورد بررسی قرار می گیرد.
همچنین آسیب شناسی فضای کسب و کار در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و ارتقای اکو سیستم های رشد واحدهای فناور، توسعه پایداراقتصاد دانش بنیان سواحل جنوب ایران با محوریت بهره برداری بیوتکنولوژیک از ذخیره های زیستی دریا، حمایت از محصولات و خدمات شرکت ها و واحدهای فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد با استفاده از ظرفیت شهرداری ها، طرح های عمرانی و بودجه پارک های علم و فناوری نیز از جمله موضوعاتی است که در روز دوم این همایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
هم اکنون۳۹ پارک علم و فناوری، ۱۸۰ مرکز رشد، چهار هزار شرکت و هسته فناور در کشور فعال هستند و ۳۰ هزار تن فناور در این مجموعه ها اشتغال دارند.
پانزدهمین همایش مشترک سالانه رییسان پارک های علم و فناوری و مرکزهای رشد کشور با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی، معاون سرمایه گذاری فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به مدت ۲ روز به میزبانی پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در حال برگزاری است.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
۸۱۲۳

انتهای پیام /*

سامانه شعف و تور مجازی پارک های علم و فناوری رونمایی شد

همچنین ببینیدحیات وحش استان مرکزی صاحب کلینیک و آمبولانس فوق تخصصی شد
سعید محمودی روز …


لینک منبع

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

تصمیم دبیرکل سازمان ملل برای تغییر فرستاده این سازمان به سوریه

mahdi4187 ۵۹ دقیقه پیش اخبار بین الملل ۱ بازدید تصمیم دبیرکل سازمان ملل برای تغییر …

پاسخ دهید

قالب وردپرس