معماری
خانه / سرگرمی تفریحی / پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی طی سه ماه آینده افتتاح می‌شود

پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی طی سه ماه آینده افتتاح می‌شود

پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی طی سه ماه آینده افتتاح می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدابراهیم اعلمی آل آقا امروز سه شنبه در نشست اعضای هیئت علمی و مسئولان دانشگاه رازی کرمانشاه با معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت اظهار داشت: دانشگاه رازی از سال ۵۲ در رشته علوم دانشجو جذب کرد و از ۲۰۰ دانشجوی آن زمان اکنون این تعداد به ۱۲۰۰۰ دانشجو رسیده است که از این تعداد ۳۰۰۰ دانشجو در مقطع ارشد و دکتری فعالیت دارند.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به تحصیل ۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: این دانشگاه محور توسعه ارتباطات بین الملل و دانشگاهی شاخص در غرب کشور هستیم.

اعلمی آل آقا با بیان اینکه ایام طولانی توسعه دانشگاه رازی به خاطر جنگ تحمیلی به تاخیر افتاد، گفت: هم اکنون ۴۲۰ عضو هیئت علمی داریم و ۱۰۰ نفر از این تعداد دانشیار و استادیار هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اقتصاد ما وابستگی جدی به نفت دارد  و بر خود تکلیف دانستیم که در مسیر پژوهش و فناوری، محور توسعه دانشگاه نفت و پتروشیمی باشد و متاسفانه امروز نتوانستیم ارتباط خوبی میان دانشگاه و صنعت بوجود آوریم و در ارتباط با صنعت معضل داریم.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۰ پروژه عمرانی با حمایت مسئولان در دانشگاه رازی انجام شده، گفت: پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی در ۳۵۰۰ متر مربع طی دو سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی گفت: سازمان برنامه در قانون بودجه ۷۰۰۰ میلیارد برای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نظر گرفت اما با وجود گذشت ۱۱ ماه از سال تخصیص این منبع صفر است و ما برای تامین تجهیزات دانشکده های در دست افتتاح دانشگاه معضل جدی داریم.

اعلمی آل آقا علم را منشا اقتدار کشور دانست و گفت: باید به گونه ای عمل شود تا تحریم ها تهدیدی برای ما نباشد و دانشگاه ها پر تحرک تر باشند.

پروژه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی طی سه ماه آینده افتتاح می‌شود
همچنین ببینید
تعرفه شبکه ملی اطلاعات ابلاغ شد/فرصت ۱۵روزه به اپراتورهای ارتباطی به گزارش خبرنگار مهر، محمود …


لینک منبع

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

درخواست اختصاص ۱۰ درصد هزینه خریدهای خارجی هوافضا به توسعه بومی

mahdi4187 ۴ ساعت ago دانش و فناوری …

پاسخ دهید

قالب وردپرس