معماری
خانه / ورزشی / پیروزی نیوزیلند بر میزبان با رقص هاکا معروف(عکس)

پیروزی نیوزیلند بر میزبان با رقص هاکا معروف(عکس)

پیروزی نیوزیلند بر میزبان با رقص هاکا معروف(عکس)کد خبر: ۱۴۵۳۳۵۴/۳۲

زمان: ۱۵:۴۹  
۱۳۹۶/۰۵/۲۰

بازدید: ۲,۴۹۶ورزش از مراسم آیینی بسیاری الهام گرفته است که رقص محلی هاکا (HAKA) پیش از بازی های تیم ملی نیوزیلند در بیروت نمونه ای از این سنت های آیینی است.

به گزراش “ورزش سه”، تیم ملی بسکتبال نیوزیلند از گذشته تا امروز پیش از آغاز بازی ، رقص آئینی و سنتی مردم نیوزیلند را با فریاد و انجام حرکات موزون گروهی انجام می دهد. این مراسم در برخی رشته های دیگر مانند راگبی که طرفداران بیشماری در نیوزیلند دارد ، برگزار می شود.


نیوزیلندی ها پیش از بازی با لبنان در رقابت های آسیا کاپ این رقص را به نمایش گذاشتند در حالی که هزاران نفر از تماشاگران تیم میزبان نیز شاهد اجرای هاکا با حرکات تند و هماهنگ گروه بودند. نیوزیلندی ها اعتقاد دارند این رقص قبل از نبردها انجام می شد  و جنبه قدرت نمایی و نوعی رجز خوانی برای دشمنان (حریفان) دارد.


هاکا در قصه های افسانه ای با قهرمانان اسطوره ای نیوزیلند وجود دارد و وارد رقابت های ورزشی این کشور شده است. در المپیک و رقابت های جهانی تیم ملی بسکتبال نیوزیلند تاکنون پیش از هر مسابقه این حرکات را به نمایش گذاشته است. هاکا همراه باحرکت های سریع و پرقدرت دست ها و پاها و حرکات دهان و چشم هاست و همیشه با فریاد، کلمات مخصوصی ادا می شود. بر اساس نوشته ها آنها در هاکا با تمام بدن شان صحبت می کنند.

 

 

پیروزی نیوزیلند بر میزبان با رقص هاکا معروف(عکس)

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

یک ناظر داوری فوتبال کرونا گرفت

یک ناظر داوری فوتبال کرونا گرفت به گزارش “ورزش سه”، پس از آنکه طی روزهای …

پاسخ دهید

قالب وردپرس