معماری
خانه / ورزشی / جانشین سیمئونه روی نیمکت اتلتیکو در فینال لیگ اروپا/ بورگوس: دیوانه‌ام، مثل همه دروازه‌بان‌ها!

جانشین سیمئونه روی نیمکت اتلتیکو در فینال لیگ اروپا/ بورگوس: دیوانه‌ام، مثل همه دروازه‌بان‌ها!

جانشین سیمئونه روی نیمکت اتلتیکو در فینال لیگ اروپا/ بورگوس: دیوانه‌ام، مثل همه دروازه‌بان‌ها!کد خبر: ۱۵۲۴۳۸۹/۱

زمان: ۱۱:۱۲  
۱۳۹۷/۰۲/۲۶

بازدید: ۴,۰۰۴


جانشین سیمئونه روی نیمکت اتلتیکو در فینال لیگ اروپا

با محرومیت دیگو سیمئونه از حضور روی نیمکت اتلتیکو در فینال لیگ اروپا، جرمن بورگوس این مسئولیت را برعهده خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، وقتی در سال ۲۰۰۳ به جرمن بورگوس گفته شد برای بیرون آوردن غده تومور سرطانی از کلیه چپش باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد، دروازه‌بان اتلتیکومادرید گفت باید تا بعد از بازی تیمش صبر کنند. او حالا قرار است اتلتیکومادرید را در فینال لیگ اروپا هدایت کند چون مربی آرژانتینی تیم، دیگو سیمئونه محروم است و باید از جایگاه ویژه بازی را تماشا کند.

بورگوس که از سرطان نجات یافته، سردسته یک گروه موسیقی هوی متال بوده و یک بار با صورتش ضربه پنالتی لوییز فیگو را گرفته، یک بار گفته بود: «من هم دیوانه‌ام، مثل همه دروازه‌بان‌ها.»

بورگوس در سال‌های ۲۰۰۴-۲۰۰۲ برای اتلتیکو بازی کرد و ۳۵ بازی برای تیم ملی آرژانتین انجام داد که بیشتر با آن موهای بلند مشکی که یا با سربندی ضخیم مهار می‌شد یا یک کلاه قرمز روی سرش می‌گذاشت دیده می‌شد. ویژگی‌اش آمادگی برای انداختن خودش جلوی پای مهاجم حریف بود یا اینکه بیرون بیاید و زاویه را برای او تنگ کند خیلی قبل از اینکه نقش امروزی دروازه‌بان- سوییپر به وجود بیاید.

البته همیشه این جسارت به نفعش نبوده. در سال ۱۹۹۹ تازه به رئال مایورکا آمده بود که به خاطر مشت زدن به صورت بازیکن اسپانیول ۱۱ بازی محروم شد. در ژانویه ۲۰۰۳ هم مقابل رئال مادرید، پنالتی فیگو را با دماغ گرفت و بعد مجبور به دوا و درمان شد: «بدترین ضربه‌ای بود که خوردم، تمام عمر دردش را حس می‌کنم.»

 

 


یک روز پنج‌شنبه به او گفتند برای سرطان کلیه باید جراحی شود و گفت بعد از بازی یکشنبه با مایورکا: «برای من مثل تعویض باتری بود که کار نمی‌کند، خب باید عوض شود.» در سال ۲۰۱۱، سیمئونه او را متقاعد کرد میکروفن موسیقی را کنار بگذارد و به تیم کاتانیا که در آستانه سقوط بود، ملحق شود. بعد از نجات کاتانیا و دوران کوتاهی در راسینگ کلاب، با هم به اتلتیکومادرید آمدند.

آن سال قهرمان لیگ اروپا شدند، در سال ۲۰۱۴ اتلتیکو قهرمان لالیگا شد بعد از ۱۷ سال اما موفقیت‌ها آتش وجود بورگوس را خاموش نکرد. در سال ۲۰۱۲ در جریان شهرآورد پرتنش با رئال مادرید به ژوزه مورینیو گفت: «من تیتو ویلانووا نیستم، من کله‌ات را می‌کنم.»

 اشاره او به کار مربی پرتغالی بود که انگشتش را در چشم دستیار سابق و فقید پپ گواردیولا کرده بود.

اما نبوغ تاکتیکی بورگوس و اعتمادی که سیمئونه به او دارد، کلید موفقیت اتلتیکو در غلبه بر رقبای قوی‌تر و پرمهره‌تر بوده. آنالیز رقبا برعهده او است و چند دقیقه بعد از هر بازی، او سیستم و برنامه بازی حریف را برای سیمئونه شرح می‌دهد. بورگوس از جمله نخستین مربی‌هایی بود که عینک گوگل را در یک مسابقه رسمی در سال ۲۰۱۴ زد و هر ۳۰ ثانیه یک بار آمار زنده بازی را مقابل چشمانش می‌دید.

وقتی سیمئونه تصمیم به ترک اتلتیکو بگیرد، دستیارش بهترین جانشین خواهد بود و امشب آزمایشی جدی در لیون فراروی او قرار دارد. سیمئونه بعد از محرومیت در بازی برگشت مقابل آرسنال، گفت: «هیچ نگران نیستیم، ما بورگوس را داریم که حتی برای اینکه منظور همدیگر را بفهمیم نیازی نیست به هم نگاه کنیم.»

جانشین سیمئونه روی نیمکت اتلتیکو در فینال لیگ اروپا/ بورگوس: دیوانه‌ام، مثل همه دروازه‌بان‌ها!

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

والورده: آیندهوون در نوکمپ هجومی بازی می‌کند

والورده: آیندهوون در نوکمپ هجومی بازی می‌کند کد خبر: ۱۵۵۴۶۲۹/۳۰ زمان: ۲۳:۲۳ …

پاسخ دهید

قالب وردپرس