معماری
خانه / ورزشی / دوئل انگلیس منظم با پسران خسته دالیچ

دوئل انگلیس منظم با پسران خسته دالیچ

دوئل انگلیس منظم با پسران خسته دالیچ

به گزارش “ورزش سه”، امشب در دومین دیدار ازمرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ورزشگاه مدرن لوژینکی شهر مسکو، میزبان دو تیم ملی کرواسی و انگلستان،برای راهیابی  به دیدار نهایی و مقابله با فرانسه خواهد بود.

انگلیس؛ منطقی و منظم

شاگردان گرت ساوتگیت پس از یک بازی ماراتن گونه وجنجالی، کلمبیا را با ضربات پنالتی از سر راه برداشتند تا پای به مرحله یک چهارم گذاشتند. آنها دراین مرحله در یک بازی تاکتیکی و حساب شده و بابرنامه و‌کور کردن نقاط قوت وایکینگ ها ،سوئد را نیز روانه استکهلم کردند تا برای رسیدن به دیدار نهایی باید به مصاف کراوت های یکدست اما خسته بروند. انگلیسی ها ازتیم جوان، انرژیک، با انگیزه و هماهنگی درکلیه خطوط تیمی برخوردارند. آنها با خط دفاعی سه نفره بخوبی ازعقب زمین کار بازیسازی را انجام می دهند. استونز که بین واکر و مگوایر دو مدافع میانی بازی می کند، در مواقعی از زمان های بازی، بعنوان سوئیپر پشت آنها را پوشش داده و بخوبی توازن و بالانس را بین آنها برقرار می کند.هر چقدر تریپیر بعنوان پیستون راست رونده است و همواره درحملات، فعالانه شرکت می کند اما اشلی یانگ که یک بازیکن راست پاست و درسمت چپ بعنوان پیستون بکار گرفته میشود، کمتر در طراحی حملات شرکت فعال دارد. او بیشتر به داخل زمین متمایل شده و به پوشش دادن فضا کناری مگوایر مشغول است.هندرسون باتجربه در مرکز خط میانی بعنوان محور اصلی تیم ،بخوبی تیم را در فاز دفاع وحمله به تعادل می رساند و تاکنون بدون نواسان، توانسته خط میانی فوق العاده انگلیس را اداره و کنترل کرده و به تیم شخصیت یک تیم برنده را داده است.

درکنار هندرسون که بنوعی نابی استایلز سال ۱۹۶۶ را بیاد می آورد، بازیکنان جوان وانرژیکی بازی می کنند که هر کدام می توانند، بابی چارلتون، فرانسیس لی و پیترز جدیدی در تیم ملی انگلستان را تداعی کنند که تنها جام جهانی انگلستان را درسال ۱۹۶۶ برای مردم جزیره، به ارمغان آوردند.

 

 

هری کین نیز می تواند یک جف هرست و حداقل یک گری لینه کر دیگری باشد که اگر بخوبی تغذیه شود،می تواند انگلیس را راهی فینال کند. او یک گلزن بالفطره است و درجای گیری درنقاط کور،کم نظیر است، بشرطی که زوج او استرلینگ در تصمیم گیری هایش، زمان را بخوبی دریابد. این مهاجم سرعتی و تکنیکی انگلیس، در سرعت تصمیم گیری با مشکل روبرو است وکمی عجولانه کار می کند، هرچند بخوبی خود را درموقعیت گلزنی قرار می دهد. انگلیس پس از مدت ها دروازبان مطمئنی بنام پیکفورد را درترکیبش دارد که سیوهای بی نقص او درمقابل سوئد، نوید بخش یک دروازبان آینده دار را برای فوتبال انگلیس می دهد. درمدل مدرن ۲-۵-۳ ساوتگیت، تنوع وبلوغ تاکتیکی را بوضوح می توان مشاهده کرد. طراحی حملات ازکناره ها، بازی های ترکیبی چند نفره، زدن به عمق، استفاده از ضربات ایستگاهی، دفاع تیمی، میل به پیروزی و احساس مسئولیت و مهمتر، تاریخ سازی را می توان دراین تیم مشاهده  کرد. ساوتگیت بخوبی با بازیکنان تیمش، ارتباطی عاطفی برقرار کرده و به برخی از بازیکنان خود، آزادی عمل بسیاری داده که آلی و لینگارد از جمله ی آنها هستند. انگلیس با حوصله بازی می کند وکمتر دچار بازی احساسی شده است. منطق و انضباط در تیم ساوتگیت حرف اول را می زند. آنها درطول تورنمنت تاکنون تحت فشار بازی نکرده اند و بازی مقابل کرواسی می تواند عیار واقعی آنها را مشخص کند؛هرچند کرواسی تاکنون ازبین چهار تیم مرحله نیمه نهایی،بیشترین دقایق را دراین مرحله بازی کرده است.

 بازیکنان تیم ملی انگلستان با توجه انرژی بیشتر، می توانند کراوسی را در اواخر نیمه دوم به دردسر بندازند.ساوتگیت یک برنامه ریز قهاری است و تعاملش با مربیان جزیره، بخوبی درطول فصل، از شرایط و‌وضعیت فنی، بدنی و روانی بازیکنان تیم ملی، آگاه ومطلع بوده وهمین امر باعث شده که ساختار تیمی فوق العاده ای را بوجود آورده که تیم درقالب، همه برای یکی و یکی برای همه را سرلوحه کارشان قرار دادند. این مساله را در دهه های اخیر کمتر درتیم ملی انگلستان،دیده بودیم .در بازی امشب،ساوتگیت ازپیکفورد-استونز،واکر،مگوایر-تریپیر،اشلی یانگ،هندرسون،دله آلی ،جسی لینگارد-هری کین و رحیم استرلینگ درترکیب اولیه اش استفاده خواهد کرد.

 

کرواسی؛ جذاب های خسته!

درآن سوی زمین، شاگردان دالیچ قرار دارند که با ارائه بازی های زیبا، جذاب وچشم نواز، با عبور از مرحله گروهی درحالی که بیشترین امتیاز ممکن را کسب کرده بودند، گام به یک هشتم گذاشتند. آنها در یک بازی سرعتی و نفس گیر، دانمارک را با ضربات پنالتی شکست داده تا راهی مرحله یک چهارم شوند که دراین مرحله کروات ها مجددا دربرابر روسیه پس ازیک نیمه کسل کننده، درنیمه دوم ‌وقت های اضافی، شاهد یک بازی سراسر تهاجمی از سوی دوم بویژه کرواسی بودیم که بیشتر حملاتشان از کناره ها تدارک دیده شده بود آنها در وقت های اضافی تاحدودی از نظر بدنی کم آوردند که تجربه بازیکنانی چون، مودریچ، راکیتیچ، لاورن، ویداو سوباسیچ به مددشان آمد و باز هم دریک بازی ماراتن گونه، سریع و شاداب که‌ چند بازیکن مصدوم را روی دست دالیچ گذاشت، درضیافت پنالتی و‌هنرنمایی سوباشیچ، قدم به نیمه نهایی گذاشتند تا حریف تیمی شوند که نسبت به  آنها، انرژی کمتری مصرف کرده و ممکن است که یاران مودریچ را که می توان خستگی وفرسودگی در اواخر بازی مقابل روسیه درساق های آنها را دید، دچار مشکل شوند.‌

کاپیتان مودریچ نیروی محرکه ی کراوسی است؛ اوست که ضرباهنگ بازی را تنظیم می کند و ریتم آن را کنترل می کند؛ مودریچ به تیم قدرت مضاعف می دهد و حرکات پا به توپ  و زدن به عمق این نابغه و طراح مدرن ،چشم ها را می نوازد. او بی تردید لایق، رهبری و فرماندهی کروات هاست، هرگاه مودریچ به حرکت درآید، تمام نگاه کروات ها به ساق های او بسته است. راکتیچ نیز یکی دیگر از بازیکنان کلیدی کرواسی است که درکنار بروزوویچ و مودریچ، کمربند میانی کرواسی را محکمتر می کند؛ این بازیکن، بازی فیزیکی، درگیرانه و تخربب کننده را در میانه زمین انجام می دهد. پاس های بلند او فوق العاده است.

 

 

 

راکتیچ یک شوتزنی خارق العاده است که متاسفانه دراین رقابت ها برخلاف بازی هایش در بارسا،کمتر شاهد این تاکتیک غالبش بودیم، شاید وظایف دفاعیش و‌ دور بودن ازمحوطه جریمه حریف، مانع بکارگیری چنین مهارتی شود که می تواند درمواقع سخت ودشوار بازی ،راهگشای کروات ها باشد.خط میانی کرواسی نقطه قوت آنهاست،همانگونه که مدافعان کناری آنها، پاشنه آشیل آنهاست.بازی تدریجی و خط به خط کروات ها و‌‌نزدیکی فاصله خطوط تیمی و ازطرفی  جابجایی های مداوم ربیچ و مانژوکیچ، هرخط دفاعی را گیچ و سردرگم می کند،که هماهنگی این دومهاجم نیر یکی دیگر از نقاط قوت تیم دالیچ در فاز حمله بشمار می رود.شروع مجددهای کرواسی درخیلی از بازی ها ،آنها را از بن بست ها بیرون کشیده، بازی کردن برای غرور ملی نیز انگیزه کروات ها را دو چندان می کند و این عامل روانی ،همیشه آنها را در بازی ها، کمک ویاری داده است و عرق ملی ،بنوعی درخونشان جاریست.پریشیچ تاکنون نتوانسته که آنگونه که باید وشاید، توانایی های خود را بروز دهد و بازی امشب می تواند ،آخرین فرصت این وینگر سرعتی،تکنیکی، برای اثبات شایستگی هایش باشد.دالیچ با مدل پایه ۱-۳-۲-۴ بازی می کند و از سوباشیچ- ویدا،لاورن،کورلوکا،استرینیچ- راکتیچ،برزوویچ- مودریچ،پریشیچ،ربیچ- مانژوکیچ در ترکیب اولیه اش استفاده کند.البته هردو مربی ممکن است که درترکیب اولیه تغییراتی داشته باشند.

دوتیم‌ انگلستان و کرواسی تاکنون فقط یک بار به مصاف هم رفته اند که به یورو ۲۰۰۴ پرتغال بار می گردد که انگلیسی ها در مرحله گروهی  ۴-۲ کروات ها را شکست دهند.امیدوارم‌ شاهد دیداری جذاب،دیدنی،تماشایی و زیبایی ، از هر دو طرف بازی امشب باشیم،تا از بار فنی وکلاس آموزشی آن بهره ها بگیریم.

امین یزدانی

دوئل انگلیس منظم با پسران خسته دالیچ

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

والورده: آیندهوون در نوکمپ هجومی بازی می‌کند

والورده: آیندهوون در نوکمپ هجومی بازی می‌کند کد خبر: ۱۵۵۴۶۲۹/۳۰ زمان: ۲۳:۲۳ …

پاسخ دهید

قالب وردپرس