معماری
خانه / ورزشی / امیرول اجازه شگفتی نداد؛/ عمان صفر- ژاپن ۱؛ صعود با سوت جنجالی

امیرول اجازه شگفتی نداد؛/ عمان صفر- ژاپن ۱؛ صعود با سوت جنجالی

امیرول اجازه شگفتی نداد؛/ عمان صفر- ژاپن ۱؛ صعود با سوت جنجالی

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی عمان در دیدار اخیرش حملات خطرناکی روی دروازه قطر داشت ولی نتوانست تیم برتر میدان باشد و باوجود نمایش نسبتا خوبی که ارائه کرد، در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد ولی با این وجود آنها تلاش می‌کردند در دومین بازی که مقابل ژاپن قرار گرفتند، حداقل یک امتیاز بگیرند تا امیدوار به صعود به‌عنوان سومین تیم از مرحله گروهی شوند، اما در مسابقه‌ای که داوری کاملا به ضررشان بود، با یک گل شکست خوردند و صفر امتیازی ماندند.


شاگردان هاجیمه موریاسو بعد از دیدار دشواری که مقابل ترکمنستان داشتند و به سختی توانستند ۳ امتیاز را بگیرند، امروز هم با خطای پنالتی مشکوک که به نظر نمی‌رسید برخوردی داخل محوطه جریمه اتفاق افتاده باشد، در دقیقه ۲۸ توسط گنکی هاراگوچی به گل رسیدند ولی این پایان کار نبود و در لحظات پایانی نیمه اول نیز یک پنالتی واضح به سود عمان گرفته نشد تا در نهایت سامورایی‌ها موفق به پیروزی یک بر صفر شوند و با ۶ امتیاز صعودشان به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۹ را قطعی کنند.

جام ملت‌های آسیا – امارات ۲۰۱۹ ؛ گروه F

یکشنبه
: ۹۷/۱۰/۲۳ ؛ ساعت: ۱۷
استادیوم: زاید اسپورت- ابوظبی

داور: محمد امیرول(مالزی)؛ کمک‌ها: محمد یاسری محمد و محمد مو آزی؛ داور چهارم: آنتون شتینین(استرالیا/ کمک داوران پشت دروازه: پیتر گرین و کو هیونگ‌جین(کره جنوبی)

تیم ملی عمان

 

 • فایز الرشیدی
 •  خالد البریکی
 •  محمد صالح المسلمی
 • سعد سهیل
 • علی سلیمان البوسعیدی
 •  حارب جمیل السعدی
 •  احمد مبارک
 • جمیل سلیم الیحمدی
 •  رائد ابراهیم صالح
 •  محسن صالح الغسانی(۷۷- خالد خلیفه الهاجری)
 • صالح الیحیائی(۶۷- محمد الغسانی)

سرمربی: پیم فربیک

 

تیم ملی ژاپن

 

 • شوئیچی گوندا
 •  واتارو اندو
 • مایا یوشیدا
 • هیروکی ساکای
 • یوتو ناگاتومو
 • تاکهیرو تومی‌یاسو
 • گاکو شیباساکی
 • کویا کیتاگاوا(۵۷- یوشینوری موتو)
 • گنکی هاراگوچی
 • ریتسو دوآن(۸۴- جونیا ایتو)
 • تاکومی مینامینو

سرمربی: هاجیمه موریاسو

 

 

 

اخطار


احمد مبارک(۲۶) رائد ابراهیم صالح(۴۹) سعد سهیل(۳+۹۰) از عمان

ریتسو دوآن(۳۶) تاکومی مینامینو(۶۸) از ژاپن

 

 

شرح گل

عمان صفر – ژاپن ۱ (دقیقه ۲۸: گنکی هاراگوچی): پنالتی بحث‌برانگیز اعلام شده به سود ژاپن را هاراگوچی با شوت محکم به سمت چپ دروازه زد که توپ با عبور از مقابل فایز الرشیدی تبدیل به گل شد.

 

 


لحظات حساس

 

دقیقه ۲: ریتسو دوآن با فرار سریع از سمت راست محوطه جریمه عمان پاس در عرض خوبی به هاراگوچی داد که ضربه او بعد از برخورد به روی تیرک افقی دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۲: مینامینو بهترین فرصت برای زدن گل اول ژاپن را داشت ولی توپ ارسالی به پشت مدافعان عمان و شوت روی پای چپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵: فایز الرشیدی واکنش خوبی روی حمله سامورایی‌ها داشت و اجازه گلزنی به ژاپن نداد.

دقیقه ۲۰: محسن الغسانی پاس در عمق عالی ابراهیم صالح را دریافت کرد و بعد از جای گذاشتن شوئیچی گوندا شوت زمینی زد که توپ با فاصله میلی متری از کنار تیرک عمودی دروازه عمان به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱: شوت محکم مینامینو در موقعیت تک به تک با عکس العمل خوب فایز الرشیدی همراه شد و در ریباند هم شوت پُر قدرت دوآن را دروازه‌بان عمان با فوق واکنشی دیگر دفع کرد.

دقیقه ۲۷: مینامینو باز هم یک فرصت عالی گلزنی دیگر را از دست داد و فایز دوباره نمایش خوبی برای دفع توپ داشت ولی در ریباند خطای رائد صالح موجب شد تا ژاپن صاحب یک ضربه پنالتی شود.

 

 

دقیقه ۳۹: شوت فنی پشت محوطه شیباساکی را فایز الرشیدی در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۵: پاس در عرض به محوطه جریمه ژاپن و شوت محکم رائد صالح را اندو با تکل به موقع برگشت داد و در ادامه نیز شوت سر ضرب محسن الغسانی به سمت دروازه با دستان ناگاتومو برخورد کرد و راهی کرنر شد که در این صحنه عمانی‌ها با اشتباه داور مالزیایی از رسیدن به پنالتی ناکام ماندند.

دقیقه ۲+۴۵: شوئیچی گوندا توپ ارسالی از روی کرنر را دفع کرد تا دروازه ژاپن بسته بماند.

 

 

دقیقه ۶۹: شوت محکم سعد سهیل به پای هاراگوچی برخورد کرد و در اختیار گوندا قرار گرفت.

دقیقه ۸۰: ریتسو دوآن بعد از یک سر توپ به سمت دروازه عمان شوت‌زنی کرد که فایز الرشیدی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۸۰: سانتر دقیق احمد مبارک و ضربه پشت سر محسن الغسانی را رائد صالح قصد داشت با ضربه آکروباتیک تبدیل به گل کند که توپ با اختلاف کمی از دروازه ژاپن به بیرون رفت.

دقیقه ۸۴: ارسال بی‌نقص هاراگوچی و پاس موتو از مقابل تیرک دوم به محوطه ۶ قدم، در شرایط سختی به ریتسو دوآن رسید که ضربه او از روی دروازه عمان به اوت رفت.

دقیقه ۹۰: جونیا ایتو می‌توانست در بدو ورود به زمین گل دوم ژاپن را بزند ولی فرار او به پشت مدافعان عمان و شوت محکمی که زد را فایز الرشیدی با واکنش خوب خود راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳+۹۰: ضربه ایستگاهی خطرناک هاراگوچی به سمت دروازه عمان را فایز الرشیدی با شیرجه بلند دفع کرد.

 

 

بهترین بازیکن


با وجود اینکه تیم ملی ژاپن موفق به پیروزی در این دیدار شد، اما فایز الرشیدی، دروازه‌بان تیم عمان عملکرد درخشانی برابر ستاره‌های سامورایی ارائه کرد و بارها در طول ۹۰ دقیقه با واکنش‌های تماشایی خود مانع از گل‌های بیشتر ژاپن شد و حتی در صحنه پنالتی که یک گل دریافت کرد، جهت توپ را درست تشخیص داد.


البته گنکی هاراگوچی، هافبک باتجربه ژاپن که تک گل این تیم را نیز به ثمر رساند، با پاس‌های در عمق و ارسال‌های خود عملکرد خوبی داشت.

 


اتفاق ویژه


قبل از شروع جام ملت‌های آسیا پیش بینی می‌شد تیم ملی ژاپن به دو برد پُر گل مقابل تیم‌های ترکمنستان و عمان در دو دیدار ابتدایی دست پیدا کند، اما آنها در هر دو مسابقه به زحمت توانستند رقبای خود را تنها با تفاضل یک گل شکست دهند که البته دومین پیروزی آنها در بازی امروز برابر عمان، با قضاوت اشتباه محمد امیرول مالزیایی رقم خورد.

 

خلاصه دیدار عمان ۰ – ژاپن ۱

امیرول اجازه شگفتی نداد؛/ عمان صفر- ژاپن ۱؛ صعود با سوت جنجالی

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

طعنه آمیز؛ پوگبا پاداش وفاداری می گیرد!

طعنه آمیز؛ پوگبا پاداش وفاداری می گیرد! کد خبر: WjLDQ زمان: ۲۱:۰۶ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹   بازدید: …

پاسخ دهید

قالب وردپرس