معماری
خانه / ورزشی / برخی سیاه نمایی می‌کنند؛ از طبقه منفی ۴ شروع کردم!/ پاسخ طباطبایی به انتقادات در سالگرد ریاست بسکتبال

برخی سیاه نمایی می‌کنند؛ از طبقه منفی ۴ شروع کردم!/ پاسخ طباطبایی به انتقادات در سالگرد ریاست بسکتبال

برخی سیاه نمایی می‌کنند؛ از طبقه منفی ۴ شروع کردم!/ پاسخ طباطبایی به انتقادات در سالگرد ریاست بسکتبال

به گزارش “ورزش سه”، ۲۳ دی‌ماه سال ۹۶ بود که دوران جدیدی در فدراسیون بسکتبال آغاز شد. بعد از پایان چندین سال ریاست محمود مشحون، رامین طباطبایی در یک انتخابات نسبتا جذاب با ۲۳ رای برای ۴ سال ریاست بسکتبال را برعهده گرفت و وعده هایی هم در همان ابتدای کار داد. این روزها در اولین سالگرد ریاست طباطبایی در فدراسیون بسکتبال برخی انتقاداتی را نسبت به او مطرح کردند و معتقدند وعده هایش در حوزه هایی همچون اسپانسرینگ، درآمدزایی، پویایی لیگ، جوانگرایی و… عملی نشده است.


البته در کنار این برخی اقدامات مثبت هم در یک سال ریاست طباطبایی به چشم آمده که خودش هم آن‌ها را برمی‌شمارد. به همین بهانه دقایقی با رییس فدراسیون بسکتبال همکلام شدیم.


در ادامه مشروح صحبت‌های رامین طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار “ورزش سه” را می‌خوانید.

گفتند جام باشگاه‌های جهان با همان فرمت قبلی برگزار می‌شود

برای حضور پتروشیمی در جام باشگاه‌های جهان همچنان در حال رایزنی هستیم. پروسه از ابتدا اینطور بود که فیبا در نامه‌ای به باشگاه پتروشیمی، این تیم را به عنوان قهرمان جام باشگاه‌های آسیا به این رقابت‌ها دعوت کرد. پتروشیمی هم اعلام آمادگی کرده بود؛ اما با توجه به نزدیکی این مسابقات با پنجره ششم انتخابی جام‌جهانی ما نامه‌ای ارسال کردیم و درخواست داشتیم که جام باشگاههای جهان در تاریخ دیگری برگزار شود. مدتی گذشت و نامه ای از سوی فیبا آسیا به دست ما رسید که در آن اعلام شده بود مسابقات با همان فرمت قدیمی خود یعنی حضور ۴ تیم از قاره‌های آمریکا و اروپا برگزار می‌شود.

همچنان روی حضور پتروشیمی اصرار داریم

ما بازهم اصرار کردیم که حتما نماینده ایران و آسیا در این مسابقات شرکت کند. به خاجوریان، دبیرکل کنفدراسیون آسیا نامه‌ای ارسال کردیم و گفتیم با اینکه جام باشگاه‌های جهان به پنجره ششم نزدیک است؛ اما ما طوری برنامه‌های خود را تنظیم می کنیم که بازیکنان این تیم به موقع به تیم ملی برسند. بازهم به ما گفتند که تصمیم گیری جدید فیبا این است که مسابقات با ۴ تیم برگزار شود. حتی دلیلش را هم اینطور اعلام کردند که به خاطر مسائل مالی و همچنین مدت زمان برگزاری مسابقات چنین تصمیمی گرفته شده است. بازهم ایمیلی ارسال کردیم و گفتیم مصر هستیم که نماینده آسیا در این رقابت ها حضور داشته باشد که هنوز جوابی نگرفتیم؛ اما امیدواریم دبیرکل کنفدراسیون آسیا پیگیر این ماجرا باشد.

به هیچ وجه تهدیدی در کار نبود

اینکه می گویند کنار گذاشتن پتروشیمی از این مسابقات به خاطر نامه فدراسیون بوده، اصلا درست نیست. ما فقط پیشنهاد کردیم مسابقات به تاریخ دیگری موکول شود. هیچ تهدیدی در کار نبود که مثلا اگر تاریخ را تغییر ندهید، نماینده ایران شرکت نمی کند. این حق ما به عنوان یک فدراسیون است که پیشنهاد بدهیم. قبلا هم حمایت خود را از پتروشیمی جهت حضور در جام باشگاههای آسیا ثابت کردیم و با هزینه فدراسیون این تیم اعزام شد. حتی هنوز پولی که بابت اعزام این تیم داده بودیم را پس نگرفتیم. به نظرم فیبا در تنظیم زمان برگزاری این مسابقات درایتی نداشته و تقصیری متوجه فدراسیون ایران نیست.

 

قبل از پنجره ششم با لبنان و اردن بازی می‌کنیم

برنامه های تیم ملی را برای حضور در پنجره ششم تقریبا تنظیم کردیم و هنوز در حال رایزنی برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی هستیم. بازیکنان طبق روال قبلی ۲ هفته قبل از پنجره ششم به اردوی تیم ملی ملحق می شوند و ۲ بازی تدارکاتی هم با اردن و لبنان برنامه ریزی کردیم. ما در نظر داریم این ۲ بازی در ایران برگزار شود؛ اما بستگی به حریفان هم دارد. اگر نتوانیم در ایران بازی‌ها را برگزار کنیم، در یکی از کشورهای لبنان یا اردن با این ۲ تیم بازی می‌کنیم.

برای جام جهانی باید تدارک مناسبی داشته باشیم

باید برای جام جهانی هم در ۵ ماه اول سال ۹۸ برنامه های تدارکاتی خود را تنظیم کنیم. ۲ بازی با ژاپن و استرالیا در پنجره ششم فرصت خوبی است تا تیم ملی منسجم تر شود. سپس وقتی لیگ را به پایان رساندیم، در ماههای ابتدایی سال بعد باید بازی های تدارکاتی مناسبی را برگزار کنیم. امیدوارم در نهایت این تلاش ها به یک نتیجه خوب در جام جهانی منجر شود.

در سال اول دنبال تقویت زیرساخت ها بودم

در سال اول مدیریتم در فدراسیون بسکتبال بیش از همه تقویت زیرساخت‌ها در برنامه‌ام بود. سعی کردیم با تغییر ساختار و تشکیلات، فدراسیون چابک تر از قبل باشد. ساختمان فدراسیون را تغییر دادیم تا کارمندان، کارشناسان و اعضای تیم ملی در فضای راحت تری رفت و آمد کنند. بازنگری و تدوین آیین نامه را در برنامه داشتیم تا در بخش مسابقات، مربیان و…به استانداردهای فیبا نزدیک شویم. از دیگر اقدامات ما در یک سال اخیر ارائه شیوه جدید مسابقات قهرمانی کشور بود که در ۴ سید برگزار کردیم. جلساتی برای برگزاری هر چه بهتر لیگ برتر داشتیم و از سویی لیگ دسته یک و دو را هم تشکیل دادیم که هم اکنون به گواه نظر کارشناسان مسابقات لیگ یک حتی جذاب‌تر از لیگ برتر دنبال می‌شود.  

در بسکتبال ۳ نفره و بانوان موفقیت های خوبی داشتیم

ما در بخش تیم های پایه تیم های نوجوانان ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را طبق فرمت قبلی پیش بردیم و آنها را تقویت کردیم. ۶ ماه اول سال ۹۷ واقا ترافیک سنگینی در حوزه تیم های ملی داشتیم. ۵۴ اردو برای همه تیم ها برپا کردیم که کارهای اولیه آن هم زمان زیادی می برد. در بسکتبال ۳ نفره نیز نباید تلاش های فدراسیون را نادیده گرفت که در مسابقات مختلفی شرکت کردیم. مهمترین دستاورد آن هم کسب مدال برنز در بازی های آسیایی جاکارتا بود که برای اولین بار باعث شد بسکتبال با ۲ مدال از این رقابت ها بازگردد. دختران بسکتبال ۳ نفره نیز به نتایج خوبی دست یافتند؛ در غرب آسیا اول، در آسیا چهارم و در جهانی هفتم شدند. این نشان می دهد در بخش بانوان هم خوب کار کردیم. از سویی با کمک فدراسیون تیم پتروشیمی به جام باشگاههای آسیا اعزام شد که با قهرمانی برگشت. بازهم می گویم ما در سال اول بیشتر سعی کردیم روی زیرساخت ها کار کنیم؛ اما مدال های خوشرنگی هم به دست آوردیم.

اسپانسر هم جذب کردیم؛ برخی سیاه‌نمایی می‌کنند

برای جذب اسپانسر هم تلاش زیادی از سوی فدراسیون صورت گرفته است تا وابستگی مالی خود را به منابع دولتی کم کنیم. باید در نظر بگیرید که در یک سال اخیر نوسانات ارزی هم کار را برای فدراسیون ها سخت کرده است. البته با این حال اعزام های ما نسبت به سال های قبل ۲ برابر شده و ظرفیت بسکتبال را تا جایی که می شود، افزایش دادیم. شما در نظر بگیرید این اعزام ها، در کنار تجهیز خوابگاه، ساختمان جدید فدراسیون و…هزینه های زیادی در بر داشته که همه از طریق جذب اسپانسر مهیا شده است. متاسفانه برخی سیاه نمایی می کنند و کارهای مثبت فدراسیون را نمی بینند. اگر فقط می خواستیم از بودجه دولتی استفاده کنیم که خیلی از این کارها انجام نمی‌شد.

از طبقه منفی ۴ شروع به ساختن کردیم!

نمی خواهم به مدیریت های قبلی انتقادی داشته باشم؛ اما وقتی من فدراسیون بسکتبال را تحویل گرفتم، برخی مسائل نیاز به فوندانسیون داشت. در واقع باید از طبقه منفی ۴ کار را آغاز می کردیم تا دوباره بسکتبال را بسازیم. ممکن است خیلی از کارهای فدراسیون فعلا از نظر ظاهری عیان نباشد؛ اما من این اطمینان خاطر را می دهم که در یکی، ۲ سال آینده نتایج کارهای زیرساختی ما را خواهید دید.

 

برخی سیاه نمایی می‌کنند؛ از طبقه منفی ۴ شروع کردم!/ پاسخ طباطبایی به انتقادات در سالگرد ریاست بسکتبال

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

طعنه آمیز؛ پوگبا پاداش وفاداری می گیرد!

طعنه آمیز؛ پوگبا پاداش وفاداری می گیرد! کد خبر: WjLDQ زمان: ۲۱:۰۶ ۱۳۹۸/۰۳/۲۹   بازدید: …

پاسخ دهید

قالب وردپرس