معماری
خانه / ورزشی / سازه ای تماشایی در قلب لندن؛ / بالاخره پایان انتظارها در مورد استادیوم جدید تاتنهام (عکس)

سازه ای تماشایی در قلب لندن؛ / بالاخره پایان انتظارها در مورد استادیوم جدید تاتنهام (عکس)

سازه ای تماشایی در قلب لندن؛ / بالاخره پایان انتظارها در مورد استادیوم جدید تاتنهام (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، انتظارها برای بهره برداری از وایت هارت لین جدید به پایان رسیده و تاتنهام این هفته در دیدار لیگ برتری خود مقابل کریستال پالاس برای اولین بار در استادیوم جدید خود که یک میلیارد دلار برای ساخت آن هزینه شده به میدان خواهد رفت.

 

البته امروز اولین بازی در این استادیوم بین تیم زیر ۱۸ سال تاتنهام مقابل ساوتهمپتون برگزار خواهد شد و این دیدار به نوعی افتتاحیه وایت هارت لین جدید خواهد بود و بعد از آن نیز دیداری بین اسطوره های اینتر و تاتنهام در این استادیوم مجلل انجام می شود.

 

اگرچه دیدار امروز تاتنهام مقابل ساوتهمپتون در رده جوانان برگزار خواهد شد، اما هواداران اسپرز به شدت علاقمند به حضور در استادیوم جدید بوده و پیش بینی می شود حدود ۳۰ هزار نفر از این دیدار دیدن کنند.

 

چمن پیشرفته این استادیوم قابلبتی جا به جایی داشته و هرگاه قرار باشد رویدادهایی هنری در وایت هارت لین جدید و ۶۲ هزار نفری برگزار شود، برای جلوگیری از آسیب زدن به چمن اصلی، زمین فوتبال کنار رفته و استیجی برای برگزاری رویدادهای هنری مهیا می شود.

 

چمن استادیوم جدید تاتنهام شامل سه بخش است که هر کدام از آنها روی یک سینی استیل سنگین قرار داشته و حالتی ریلی دارد که ۶۸ موتور قوی برای جا به جا کردن هر کدام از بخش های چمن در نظر گرفته شده و هر زمان که رویداد غیرفوتبالی به پایان رسید، طی ۲۵ دقیقه چمن اصلی سر جای خود بازخواهد گشت.

 

البته افتتاح این استادیوم در سال های اخیر چندین بار به تاخیر افتاد و تاتنهام بازی های خود را در استادیوم ومبلی برگزار می کرد اما به نظر می رسد انتظارات بالاخره به پایان رسیده و دیگر مشکلی برای بهره برداری از این ساز مدرن وجود ندارد.

 

قاب بیرونی سفید این استادیوم به شکل مستطیلی طراحی شده است و سطح صندلی های داخلی آن به شکلی است ​​که از حداکثر طرفین ممکن برای استقبال از هواداران در آن استفاده شود. طراحی مجدد استادیوم شامل ۱۷۰۰۰ صندلی پیشرفته و تک نفره، یک هتل ۱۸۰ اتاقی، یک ساختمان ورزشی جدید، یک مرکز بهداشت عمومی، موزه و مجتمع فروشگاه اجناس باشگاه خواهد بود.

 

استادیوم جدید تاتنهام ظرفیتی در حدود ۶۲ هزار نفر خواهد داشت و ۱۶ فضای جدید در آن ساخته می شود که مورد استفاده برای فوتبال نیست و محل برگزاری کنسرت های موسیقی و دیگر رویدادها خواهد بود. تاتنهام بعد از آرسنال و وستهام سومین تیم لندنی است که استادیوم خود را بازسازی کرده است اما جالب اینجاست هم برای وستهام و هم آرسنال، عادت کردن به فضای استادیوم های المپیک لندن و امیریتس کمی زمان برد و باید دید آیا این مشکل گریبان شاگردان مائورییتسیو پوچتینو را نیز خواهد گرفت یا خیر.

 

 

 

 

 

 

 

 

سازه ای تماشایی در قلب لندن؛ / بالاخره پایان انتظارها در مورد استادیوم جدید تاتنهام (عکس)

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

اولین مسابقه رسمیِ یک لژیونر در کرونا؛/ محمدی چراغ بازی ایرانی‌ها را روشن کرد

اولین مسابقه رسمیِ یک لژیونر در کرونا؛/ محمدی چراغ بازی ایرانی‌ها را روشن کرد …

پاسخ دهید

قالب وردپرس