معماری
خانه / ورزشی / قیمت الهیار صیادمنش ۵ میلیون دلار است/ شفر: نمی توانم بگویم کلینزمن می آید یا نه!

قیمت الهیار صیادمنش ۵ میلیون دلار است/ شفر: نمی توانم بگویم کلینزمن می آید یا نه!

قیمت الهیار صیادمنش ۵ میلیون دلار است/ شفر: نمی توانم بگویم کلینزمن می آید یا نه!

به گزارش “ورزش سه”، وینفرد شفر سرمربی استقلال از ساعت ۱۴ با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با ماشین سازی درباره این دیدار گفت:

 

قبل از شروع می‌خواهم چند نکته بگویم. قبلا گفتم و باز هم می گویم به شما اطمینان دارم و خوشحالم که اینجا هستم و با شما صحبت می کنم. شما کار بسیار مهمی درباره فوتبال در ایران دارید. دفعه بعدی اگر من بیرون از سالن با شما صحبت شخصی انجام دادم، اگر کسی بخواهد با موبایل خود صدای من را بی اجازه ضبط کند، من به خانه بر می گردم. اصول کاری خود را رعایت کنید.


وی ادامه داد: چند نکته دیگر باید بگویم. اگر کسی از خوشحالی ما انتقاد کرده است، باید بگویم ما مسیر خود را می رویم. اگر شما بدانید که ما چه مسیری را طی کردیم! دیدار با سپاهان بسیار سخت بود. ما یک گل درست زدیم که داور نپذیرفت. در دقیقه ۹۷ دوباره گل زدیم که گل بسیار خوب با بازی تک ضرب و دریبل خوب همراه شد. ما برنده شدیم. گل ما مانند نمک سوپ بود و احساس و هیجانی که همه تیم ما داشتند، فوق العاده بود. فوتبال همین است. باور داشته باشید در اصفهان در خارج از هتل بیش از ۵۰۰ نفر کنار تیم ما بودند و همه خیلی خوب راجع به تیم صحبت کردند. خیلی از بازیکنان ما نتوانستند شب قبل از بازی خوب بخوابند زیرا هواداران حضور داشتند. هواداران سالی یک بار ما را می بینند و ما به خاطر همین آدم ها جنگیدیم و می خواستیم برنده باشیم. وقتی می گویند چرا خوشحالی می کنید، باید بگویم ما عاشق هواداران هستیم. شاید آنها اندازه ما عاشق هواداران نیستند. خیلی از افراد دیگر بودند که با هواداران سلفی می گرفتند و مشخص است که ما باید خوشحالی کنیم. من در بازی های زیادی حضور داشتم و بابت کسب ۳ امتیاز در یک بازی بسیار سخت خوشحال هستم. همه تیم ما از روی زمین بلند شدند و روی پای خود ایستادند. این موضوع را فراموش کنید.

 

سرمربی استقلال در ادامه عنوان کرد: شاید خوشایند برخی نباشد اما من سرمربی استقلال هستم. قبل از مسابقه مادر بزرگ فرهاد مجیدی فوت کرد و من به او ۳ روز مرخصی دادم. در ایران خانواده ها به هم نزدیک هستند و این موضوع اهمیت زیادی دارد. برای مجیدی آرزوی موفقیت دارم. پدر فرشید باقری سال ۱۳۹۷ فوت کرد و برای او نیز راحت نبود.

 

 

 

شفر درباره بازگشت باقری عنوان کرد: من او را تعلیق و جریمه کردم و دلیل این موضوع رفتارهای او در جریان مسابقه و بعد از دیدار دربی بود. در بازی بعد از سپاهان نیز من گفتم که دو بازیکن بایرن مونیخ با یکدیگر درگیر شدند. کواچ اما دو بازیکن را جریمه کرد و گفت ما به شما نیاز داریم. شما باید در خدمت تیم باشید و یکی از آن دو بازیکن موفق شد دو گل بزند. من این موضوع را به مدیرعامل باشگاه و اعضای هیات مدیره نیز گفتم. تیم بازی های مهم زیادی دارد و اگر بازیکنی را کنار بگذاریم، تیم ضعیف می شود. بعد از پایان فصل می توانیم درباره باقری صحبت کنیم. از کار باقری خوشحال نیست و من صحبت هایی انجام دادم که برای تیم است. هیتسفلد سرمربی بایرن مونیخ بود که یک بازیکن از آلمان مرتکب اشتباه شد. او به من گفت اگر هر بازیکن را به دلیل اشتباه کنار بگذارم، دیگر تیمی ندارم. کار باقری بد بود اما باید یک تعادلی رعایت شود. بعد از این اتفاقات، باقری در رختکن گریه کرد.

 

سرمربی استقلال در ادامه تشریح کرد: در ماه فوریه موضوعاتی را با مدیر عامل درباره قرارداد بازیکنان مطرح کردم  و گفتم بازیکنانی مانند اللهیار باید در تیم بمانند زیرا او الماس تیم است و او باید بماند برای قدم بعدی. انتقال او می تواند یک میلیون دلار قیمت داشته باشد و در چند سال آینده ۵ میلیون قیمت خواهد داشت اما اول باید اینجا بماند. امید نورافکن را دیدید که به بلژیک رفت و ۸۰ درصد افت کرد. او اکنون در حال بازگشت است و در تیم امید کاپیتان بود و در بازی های قبلی خوب بازی کرد. ما باید حرفه ای فکر کنیم. جلسه بسیار خوبی با اعضای هیات مدیره داشتم. یکی از اعضای هیات مدیره گفت ما نمی خواهیم بازیکنان را بفروشیم و بازیکنان باید بمانند و من نیز این را می خواهم. نمی دانم درباره فصل جدید شاید این موضوع را شنیدید که با بازیکنان جدید صحبت کنم. نکته دیگر این است که اعضای هیات مدیره صحبت می کنند. امیدوارم به ما کمک کنند که مشکلات برطرف شود و این عالی است. باز هم می گویم که اولین بار بود که اعضای هیات مدیره را می دیدم و آنها باید به ما نزدیک شوند. ما به آنها نیاز داریم. آنها همگی صادق بودند و خوشحالم که در آینده برای استقلال جدید کار می کنیم. مطمئنم که می توانیم با هم خوب کار کنیم.

 

شفر درباره موضوعات پیرامون رحمتی گفت: او در آینده و گذشته برای ما مهم است. او به تیم کمک کرده و همیشه برای تیم کار کرده و هیچ گاه علیه تیم کار نکرده است. این مطالب علیه او در رسانه ها منصفانه نیست. او یک جنتلمن در تیم ما است و با تجربه ای که دارد به حسینی نیز کمک کرده است. عقاب آسیا به حسینی کمک کرده است. نمی خواهم مردم درباره اسم رحمتی بد صحبت کنند. او دروازه بان بسیار خوبی است، بازیکن من است و به او اعتماد دارم.

 

 

وی درباره دیدار با ماشین سازی، بیان کرد: آنها تیم خوبی هستند و ما برابر آنها به تساوی صفر صفر رسیدیم در شرایطی که بسیاری از بازیکنان ما حضور نداشتند. مالک هر دو باشگاه تراکتورسازی و ماشین سازی یک نفر است و پس آنها با ۱۲۰ درصد برابر ما تلاش می کنند. امروز باید ببینم کدام بازیکنان برای بازی فردا آماده هستند. بازی قبلی برای ما بسیار سخت بود. ما بعد از مسابقه صبح به تهران رسیدیم و برابر الهلال نیز نیمه شب رسیدیم. باید ببینم کدام بازیکن آماده است. همچنین بازی بعدی ما برابر الهلال است و باید به آن بازی نیز فکر کنیم. ۳ ماه قبل هم گفتم که به همه بازیکنان نیاز دارم و همه باید ذهنی و فیزیکی آماده باشند و اکنون به داخل زمین بروند. امیدوارم بتوانیم برنده مسابقه باشیم. باید خیلی باهوش و هیجان بازی کنیم. وقتی بازی قبلی را ببینید، متوجه می شوید ما ۱۵ دقیقه آخر حریف خود را پرس کردیم. منشا و تبریزی به تیم کمک کردند و به زمین رفتند. می دانستیم که بعد از ۷۰ دقیقه سپاهان افت می کند و ما آن زمان خوب پرس کردیم و می دانستیم به گل می رسیم. می خواهیم فردا نیز برنده باشیم اما بازی بسیار سختی داریم. امروز تمرین آخر ما است و برای فردا آماده می شویم. شاید روزبه و طارق بتوانند برگردند و باید با دکتر تیم صحبت کنیم. از هواداران می خواهم لطفا به ورزشگاه بیایند و به ما کمک کنند. اگر شما ببینید، ما در خارج از خانه بهتر از خانه عمل کردیم و از هواداران می خواهم لطفا به ورزشگاه بیایند و با حمایت، به ما قدرت بدهند. همه بازیکنان ما استقلال را دوست دارند و همه رختکن ما آبی هستند.

 

شفر در واکنش به حضور کلینزمن در تیم ملی ایران، بیان کرد: اسم مستعار او کلینزی است. او یک فرد بسیار بسیار خوب است. بازیکن اشتوتگارت بود. او را می شناسم و برابر تیم من بازی کرد. او سرمربی تیم آلمان و آمریکا بود. به یاد دارم که در نیمه نهایی درورزشگاه ۸۰ هزار نفری آتلانتا برابر تیم ملی جاماییکا در آتلانتا حضور داشتیم. ما تیم آنها را ۲ بر یک شکست دادیم و به فینال رسیدیم. برتی فوگس سرمربی قدیمی و دوست من است و در گلادباخ با هم دوست بودیم. همه به ما می گفتند برابر آمریکا شانس نداریم اما بعد از ۲۰ دقیقه دو گل زدیم و برنده شدیم. نمی دانم او به ایران می آید یا نه. با او در ارتباط هستم اما نمی توانم بگویم می آید یا نه.

 

شفر در پاسخ به این سوال که آیا او برای ایران مناسب است، اظهار داشت: بله. موضوعی که مهم است و قبلا هم گفتم این است که او باید نیمی از سال را ایران باشد. همکاری مربیان باشگاهی و تیم ملی بسیار مهم است. او باید همه دیدارها را ببیند. سرمربی باید با آکادمی ها کار کند. آکادمی بسیار خوبی داریم که باعث افتخار است. استعدادها باید نزد مربیان تیم ملی بیایند و هفته و یا دو هفته برای چند جلسه با یکدیگر تمرین کنند. در مقدماتی جام جهانی روسیه بعد از شکست برابر کاستاریکا، او موفق نبود و کنار رفت. کلینزمن مربی خوبی است اما این تصمیم من نیست. نمی دانم اصلا حضور او شایعه است یا نه.

 

 

شفر در پاسخ به این سوال که چه مربیانی مناسب هستند، تصریح کرد: ایران، ایران است. همکاری بین لیگ و فدراسیون و سرمربیان تیم ملی باید بسیار نزدیک باشد و این در آلمان طبیعی است. در آلمان یواخیم لو دیدارهای لیگ را تماشا می کند و بازیکنان خود را تماشا می کند و بازیکنان ملی نیز از این موضوع خوشحال می شوند. بکن بائر، برتی فوگس و دیگران، این کاملا طبیعی است. من ۱۰ سال در بوندس لیگا یک سرمربی بودم و با مربیان ملی جلسات زیادی درباره بازیکنانی مانند کان داشتم. سرمربیان ملی باید با مربیان باشگاهی صحبت کند. با آقای برانکو یا خود من. ایران آکادمی خوبی دارد و باید بازیکنان در این آکادمی حاضر شوند. این آکادمی می تواند اردوی تمرینی برای این بازیکنان باشد. این موضوع مهم است اما من نباید در این باره صحبت کنم.

سرمربی استقلال درباره شایعه مذاکره هیات مدیره با برخی بازیکنان، گفت: شایعات همیشه است اما این موضوع کار من است. من باید تیم را بسازم. باید بدانم چه بازیکنانی برای چه موقعیت هایی لازم داریم. این موضوع کار سرمربی تیم است. اسامی را به باشگاه می دهم و باشگاه باید ببیند که انتقال آنها شدنی هست یا نیست.  پازل داخل تیم، کار سرمربی تیم است. اول باید ببینیم چه بازیکنی می ماند و چه بازیکنی می رود. از ماه فوریه من اسامی مورد نظر خود را به باشگاه دادم. تیم بسیار خوبی داریم و باشگاه باید با بازیکنان صحبت کند. من می گویم کدام بازیکن را می خواهیم و باشگاه باید ببیند شدنی هست یا نیست.


شفر در ادامه درباره جذب بازیکنان جدید برای تیم از سوی هیات مدیره، اظهار داشت:  دوباره می گویم که جلسه من با هیات مدیره بسیار خوب بود و هیچ کس صحبتی علیه سرمربی نکرد. ما مشکلاتی درباره زمین تمرین و پرداخت حقوق ها داریم. امیدوارم اعضای هیات مدیره مشکلات مالی و دیگر مسائل را خوب پیگیری کنند.

قیمت الهیار صیادمنش ۵ میلیون دلار است/ شفر: نمی توانم بگویم کلینزمن می آید یا نه!

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

اولین مسابقه رسمیِ یک لژیونر در کرونا؛/ محمدی چراغ بازی ایرانی‌ها را روشن کرد

اولین مسابقه رسمیِ یک لژیونر در کرونا؛/ محمدی چراغ بازی ایرانی‌ها را روشن کرد …

پاسخ دهید

قالب وردپرس