معماری
خانه / ورزشی / ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد/ استارت فینال‌های روز دوم؛‌ بهنام اولین طلایی

ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد/ استارت فینال‌های روز دوم؛‌ بهنام اولین طلایی

ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد/ استارت فینال‌های روز دوم؛‌ بهنام اولین طلایی

در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۴ ایرانی راهی فینال شدند تا قهرمانی ایران خیلی زود قطعی شود.


به گزارش “ورزش سه”، روز نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا برای ایران پایان خوشی داشت و شاگردان غلامرضا محمدی توانستند با ۳ مدال طلا و ۲ برنز در همه اوزان مدال بگیرند. در روز دوم که از ساعتی قبل در چین آغاز شده هم ۵ کشتی گیر دیگر روی تشک رفتند تا در رقابت با حریفان آسیایی خود راه صعود به فینال و قهرمانی را طی کنند.


در این ۵ وزن فقط یک شکست در کارنامه ایران ثبت شد که در وزن ۷۴ کیلوگرم و برای محمد نخودی بود. همچنین ۴ آزادکار ایرانی دیگر یعنی بهنام احسان پور، کامران قاسمپور، علیرضا کریمی و یدالله محبی به فینال راه یافتند.


تیم ایران با احتساب کسب ۳ مدال طلا و دو مدال برنز در روز نخست و حضور ۴ کشتی گیر در دیدار فینال و یک نماینده در رده بندی روز دوم و امتیازات کسب شده، قهرمان زودهنگام این مسابقات شد.


غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بعد از این قهرمانی گفت: این قهرمانی زودهنگام در رقابت های آسیایی که با اقتدار کشتی گیران کشورمان بدست آورد را از طرف خود، کادر فنی و اعضای تیم ملی کشتی آزاد به تمامی مردم عزیز کشورمان که در حوادث سیل اخیر دچار صدمات، خسارات و گرفتاری های بسیاری شدند تقدیم می کنیم.


نتایج مسابقات امروز کشتی گیران ایرانی در ۵ وزن دوم رقابت های کشتی آزاد به شرح زیر است:


* در وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان پور در دور نخست مقابل سیریپونگ جومپاکام از تایلند با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم راحول آواره از هند را با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جین چئول کیم از کره جنوبی در یک کشتی توفانی با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

 

* احسان پور در دیدار فینال مقابل مینگهیو لیو دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از چین با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

 

بهنام احسان پور در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

 


* در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی که نخستین تجربه اش را در رده بزرگسالان پشت سر می گذارد،‌در مبارزه نخست مقابل آمیت کومار دهانخار از هند با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب شد. او نتوانست به کار خود ادامه دهد، اما وقتی حریف هندی به فینال رسید، نخودی هم به گروه بازنده ها رفت. حالا این آزادکار جوان باید در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند. نخودی در این گروه با توجه به آسیب دیدگی یوهی فوجی نامی از ژاپن و حضور نیافتن وی، به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد.

 

* محمد نخودی، در فینال در یک کشتی نفسگیر با نتیجه ۹ بر ۸ از سد ایلگیز ژاکیبیکوف از قرقیزستان گذشت و صاحب مدال برنز شد. این کشتی گیر جوان در حالی که در وقت اول ۶ بر یک عقب افتاده بود، در نهایت به پیروزی رسید تا سومین برنزی کاروان ایران لقب بگیرد.

 

محمد نخودی در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

 


* در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل دیپاک پونیا از هند در کمتر از ۴۰ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

 

* قاسم پور در فینال طوفان به پا کرد و اجازه نفس کشیدن به حریف را نداد. او با نتیجه ۱۰ بر صفر  علی گادجی گامیدگادجیف (روسی الاصل) از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

 

کامران قاسم پور در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

 


* در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر چنگیز کریم کولوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل آتسوشی ماتسوموتو دارنده مدال برنز جهان از ژاپن در کمتر از یک دقیقه و با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.  کریمی در این دیدار عزیزبک سولیف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

 

علیرضا کریمی در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

 


* در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد مظفر ژاپویف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم  با نتیجه ۱۰ بر صفر دونگ هوان کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله مقابل حسن بوی رحیم اف از ازبکستان نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و راهی دیدار فینال شد.

 

یدالله کریمی در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

 

 

ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد/ استارت فینال‌های روز دوم؛‌ بهنام اولین طلایی

درباره ی mahdi4187

همچنین ببینید

اولین مسابقه رسمیِ یک لژیونر در کرونا؛/ محمدی چراغ بازی ایرانی‌ها را روشن کرد

اولین مسابقه رسمیِ یک لژیونر در کرونا؛/ محمدی چراغ بازی ایرانی‌ها را روشن کرد …

پاسخ دهید

قالب وردپرس